Monika

KIM JESTEM?


Kobietą, która swoje życie zawodowe rozpoczęła w wieku 18-lat.

Dziewczyną wychowaną na wsi, gdzie trzeba było umieć okopywać ziemniaki, plewić grządki i zbierać stonkę –  w czynie społecznym!

Kobietą, która żadnej pracy się nie boi. Pracowałam jako pomoc kuchenna, sprzątaczka, salowa, kelnerka, recepcjonistka. W końcu sekretarka, pilotka wycieczek, pracownik biura podróży.

Krok za krokiem zdobywałam swoje doświadczenie zawodowe, a przy tym życiowe, aż w końcu na 10 lat związałam się z Muzeum Narodowym
w Krakowie, gdzie większość czasu pracowałam w Dziale Promocji.
Ta praca dała mi najwięcej profesjonalnych oświadczeń związanych z organizacją i promocją wydarzeń i wiele bliskich przyjaźni trwających do dziś.

W 2010 roku rozpoczęłam pracę w Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach przedkładając działalność w małym mieście i życie na wsi nad to miastowe, krakowskie. Od tego czasu wraz z całą ekipą Centrum tworzyliśmy nową jakość w Krzeszowicach – animując życie kulturalne gminy, organizując wydarzenia, koncerty, jarmarki, akcje dla dzieci.

W 2022 roku rozpoczęłam pracę w Muzeum – Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie i Zamku Lipowiec. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Małopolsce! 🙂

Czasem jestem baba ze wsi, a czasem hrabiną. W obu tych światach lubię ludzi i lubię z nimi przebywać, tańczyć, śpiewać, animować, organizować.

Moje życiowe mott brzmi „Rób co możesz, a będzie co musi”.