Zapraszamy na koncert promujący wydanie płyty!

DALEKO TA BRAT NA WOJNIE?
Zapomniane pieśni podkrakowskich wsi
8 grudnia 2018, godz. 16.00
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Krzeszowicach

Mam wielką przyjemność zaprosić wszystkich na koncert promujący płytę, którą nagrałam wraz z moim kolegą Danielem Kűblerem.
Stare ludowe pieśni, którego tematem przewodnim są czasy wojny, urzekły nas swoja prostotą, mocnym przekazem, ale też bardzo oryginalną melodyką. Płyta zawiera utwory, zaśpiewane bądź a capella, bądź z akompaniamentem heligonki, skrzypiec i akordeonu.

W roku 2018, w którym świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, skierowaliśmy swoje działania w obszar mało rozpoznany i najczęściej pomijany w uroczystych akademiach.

fot. Anna Tarko

Zamierzeniem naszym oraz Fundacji Kobieta w Regionie, która jest wydawcą płyty, jest przywrócenie tych pieśni mieszkańcom podkrakowskich wsi.
To uznajemy za istotny wkład w ochronę dziedzictwa regionalnego Małopolski i obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

Serdecznie zapraszam na koncert promujący projekt i wydanie płyty
z pieśniami zapisanymi w miejscowościach, leżących na terenie województwa małopolskiego, szczególnie powiatu krakowskiego.

Wstęp wolny!

Składamy serdeczne podziękowania ANNIE TARKO , autorce sesji zdjęciowej.


Partnerem projektu „Zapomniane pieśni ludowe podkrakowskiej wsi. Chronimy dziedzictwo Małopolski” jest Województwo Małopolskie.